Adanalı dayanışması


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hollanda Rijswijk Belediye Başkanı aslen Adanalı olan Huri Şahin ile internet üzerinden tanıştı ve bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki belediye arasındaki işbirliği olanakları ve ortak proje çalışmaları üzerine sohbet edildi. Başkan Soner Çetin, Huri Şahin’i Adana’ya davet etti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Hollanda’nın Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin ile görüşerek iki belediye arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini söyledi.

Hollanda’nın ilk Türk asıllı kadın belediye başkanı olan, aslen Adanalı Huri Şahin ile Microsoft teams uygulaması üzerinden görüşen Başkan Soner Çetin, “Sizinle tanıştığım için çok mutlu oldum. Hollanda’da bir Türk’ün özellikle de bir Adanalı’nın belediye başkanı olması hepinizi gururlandırdı. İki belediye arasındaki ilişkileri geliştirmek istiyoruz. Ayrıca ortak projeler geliştirebiliriz” dedi.

Rijswijk Belediye Başkanı Huri Şahin de ailesinin yıllar önce Hollanda’ya göç ettiğini ama Adana ile bağını koparmadığını belirterek, Adana’yı çok sevdiğini ifade etti. Geçen yıl Adana’ya geldiğini ve fırsat buldukça gelmek istediğini söyleyen Huri Şahin, Çukurova Belediyesi ile işbirliğini geliştirmekten mutluluk duyacaklarını vurguladı.

İki başkan görüşmede sık sık görüşerek fikir alış verişinde bulunma konusunda görüş birliğine de vardılar.

Hollanda’da ilk Türk kökenli kadın belediye başkanı Huri Şahin, Rijswijk Belediyesi’nde düzenlenen törende yemin ederek, resmen göreve başladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir