Ekrem İmamoğlu: İstanbul’a mühürlüyüm

Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr’de…

Değişim tartışmalarının yaşandığı CHP’de sürecin önemli isimlerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

İmamoğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar:

“İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır. Ben bu sözü çok önemsiyorum. Yerel seçimlerde İstanbul’u kazanmak büyük siyasi başarıdır. İstanbul’u kazanan belediye başkanı dünyanın en önemli şehrine hizmet etme onuruna ulaşır.

“İSTANBUL’U KAZANAN TÜRKİYE’Yİ KAZANIR”

O kişi milletin takdirini kazanırsa bu başarı onu ulusal ve uluslararası siyasette önemli yere ulaştırır. Ben İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır sözünü seçim galibiyeti olarak algılamıyorum sadece.

“İSTANBUL İLE MÜHÜRLÜYÜM”

İşte tüm bunlardan dolayıdır ki Mayıs 2024’te yapılacak yerel seçimler tam da bu fütursuzluğa dur deme seçimi olacaktır. İstanbul’un bu devasa sorunlarını çözmek, aynı zamanda Türkiye’nin sorunlarının nasıl çözüleceğinin de sınav yeridir. Tam da bu nedenle benim anladığım şekliyle ‘İstanbul’u kazanmak Türkiye’yi kazanmak’tır. İstanbul ve Türkiye’nin kaderi mühürlüdür. Ben de kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum.”

Partiler arası “İstanbul İttifakı”nın kurulması için elimden geleni yapacağım. Tartışmaları bırakıp beraber hareket etmeliyiz

Mayıs 2023 seçimlerinde yaşadıklarımızı beni çok üzdü. Bunu birçok vesile ile dile getirdim. 28 Mayıs’tan sonraki tavır seçmenleri anlamaktan uzak.

Değişim misyonumun parçasıdır. Artık CHP seçim kaydemez, kaybetmemeli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x