Emre Belözoğlu: Benim atfettiğim şeref, o şerefti

UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turu rövanş maçında yarın sahasında Belçika’nın Gent ekibiyle karşı karşıya gelecek Başakşehir’de teknik direktör Emre Belözoğlu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Ligde son oynanan Beşiktaş maçında taraftarlarla yaşadığı gerilim sonrası açıklamaları ile gündem olan genç teknik adam, kendisine gösterilen tepkilere cevap verdi. İşte Belözoğlu’nun kritik maç öncesi yaptığı açıklama:

‘BENİ BUNUNLA SUÇLAMAK…’

“Hala çok sakin değilim. Konuşulması gereken, 2 tane kızımın ve hanımımın 20 metre ötesinde 35-40 dakika bana değil, anneme ve eşime yapılan hakaretler üzerinden değerlendirilmesi gerekiyor. Bir kadının geçmişinde yaşadığı ilişkileri ya da adamın şerefine ya da şerefsizliğini belirleyecek bir şey mi? Beni bununla suçlamak… Hiç üzerime alacağım şeyler değil. Çok önemli bir maç öncesinde konuşmak da istemiyorum. Benim annemle, eşimi örneklendirdiğim konu nasıl insanların geçmişte yaşadığı ilişkilere bağlandı, bunu kuramıyorum”

‘ŞEREFİN’LE OYNA HAKKIN’LA KAZAN’

“Benim kendi eşim ve annem hakkında söylediğim konuların bir anda tüm kadınların geçmiş ilişkilerine geliyor olmasını anlamlandıramıyorum. Beşiktaş’ın çok güzel bir mottosu var; “Şerefin’le oyna, Hakkın’la kazan” diye. Benim atfettiğim şeref, o şerefti.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Süper Lig’in 25. haftasında Beşiktaş’a 2-0 kaybedilen maçta Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu tribünlerin kendisine ettiği küfürlere sert karşılık vermişti. Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Belözoğlu, “Sağ olsun bizimkiler de bizim çocukları oraya yakın koydular. Çocuklar 30-35 dakika küfür dinlediler. 8 ve 5 yaşlarında iki kızım var. Benim de tanıdığım Beşiktaş taraftarı çok dostum var. Özellikle 1 ay önce büyük bir felaket yaşamış ülke, Emre Belözoğlu’na küfrediyorsa bu nasip işidir. Haysiyet de nasip işidir. Bu insanların ne insanlık ne de haysiyetten nasibini aldığını düşünmüyorum.”

’35 DAKİKA ANNEME KÜFÜR EDİLDİ’

“Beşiktaş taraftarına yakışmıyor. Bizim de bir annemiz var, eşimiz var, buraya geldiler. Bence kendilerine yakıştırıyorlar! Benim tertemiz bir annem var, babamdan başka kimseyle tanışmamış. Tertemiz bir eşim var. 35 dakika anneme küfür edildi, Beşiktaş’ın büyük çoğunluğu hassastır. Bizim öyle bir terbiyesizliğimiz olmadı! İlk kez Beşiktaş’a kaybettik. Adaptan yoksun, ağır olacak ama haysiyetten yoksun… Böyle taraftarlık olmaz!” ifadelerini kullanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*