İYİ Parti’den istifa eden Emrah Mahzuni kimdir, nereli, kaç yaşında? Emrah Mahzuni Aşık Mahzuni Şerif’in oğlu mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in Altılı Masa’daki diğer liderleri ağır sözlerle hedef aldığı açıklamasının ardından partisindeki yaprak dökümü sürüyor. Partiyle yolunu ayıranlardan biri de Emrah Mahzuni oldu. Yurttaşlar Emrah Mahzuni’nin kim olduğunu araştırmaya başladı. İşte, Emrah Mahzuni hakkında merak edilenler…

EMRAH MAHZUNİ KİMDİR?

Emrah Mahzuni, Aşık Mahzuni Şerif’in oğludur. Emrah Mahzuni, 10 Mart 1964 yılında Nevşehir’in Hacıbektaş ilinde doğdu. 4 yaşındayken annesi ve babası ayrılan Emrah Mahzuni’yi 13 yaşında kadar babasının anne ve babası büyüttü.

İlkokulu köyü Berçenek’te bitirdikten sonra ortaokul eğitimini tamamlamak üzere Gaziantep’e babası Aşık Mahzuni Şerif’in yanına gitti. Daha sonra ortaokul eğitimini ikinci sınıfta bırakarak annesinin yanına Ankara’ya gitti. Ankara’da oto sanayilerde kaportacılık yaptı.

Askerden geldikten sonra Ankara’da taksicilik yapan Emrah Mahzuni, 21 Kasım 1987 yılında dünya evine girdi. Bu evliliğinden Aslı ve Berfin adında iki kız çocuğu dünyaya geldi. 1989 yılında Çankaya Belediyesi’nde işe başladı. Burada çalıştığı dönemde 7 kaset çıkardı.

Emrah Mahzuni, 2020 yılında Meral Akşener’in genel başkanı olduğu İYİ Parti’ye katıldı. Mahzuni, partideki görevinden 6 Mart 2023 yılında istifa etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*