Kediseverler farklı olan kediyi daha çabuk görüyor: Bu görsel zeka testi sosyal medyanın gündeminde!

Son günlerde birçok internet sitesinde farklı zeka testleri yayınlanıyor. Bu testlerle kendinizi deneyebilirsiniz. En popüler olan zeka testlerinden biri olan optik illüzyon türü ise en çok tercih edilenler arasında bulunuyor. Kendine ve zekasına güvenenleri testimize doğru alabiliriz. Bakalım kimler 8 saniyede farklı kediyi bulabilecek…

Bu görsel zeka oyununda çok sayıda kedi var. Kediler arasında biri ise diğerlerinden farklı. Değişik olan kediyi bulabilecek misiniz? Beyin gücünüzü test ederek, kendinizi gösterebilirsiniz. Bir kişinin bilişsel yeteneklerini, problemleri çözme ve mantıksallık gücünü deneyebilirsiniz. İşte özellikle kediseverleri heyecanlandıracak bir görsel zeka testi…

Bu görsel zeka testinde 16 tane kedi sıralanmış bir vaziyette. Bunların 15 tanesi aynı renk ve şekillere sahip. Ancak 1 tane kedi biraz farklı. Verilen kedilerin gözleri, burnu, ağzı, vücudu ve tüy renkleri aynı. Sadece birinin farklı bir özelliği var. Bulabildiniz mi? Peki bu kedi hangisi ve bu kedinin farklı yanı ne?

Sürenizi başlatacağız. Hazır mısınız?

8, 7, 6, 5…

Sürenizin sonuna geldik. 8 saniyede farklı olan kediyi bulanların oldukça dikkatli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bulamadıysanız da üzülmeyin. Çünkü cevabı sizin için vereceğiz.

ÇÖZÜMÜ

Sağ alt köşedeki farklı olan kediye bakabilirsiniz. Tüm kedilerin kuyruğunda üç çizgi varken, bu farklı olan kedinin kuyruğunda yalnızca iki tane siyah çizgi bulunuyor.

Zeka oyunları sizi daha akıllı ve keskin bir dikkate kavuşturur. Bu keskin zeka için testleri düzenli olarak çözmenizi tavsiye ederiz. Böylece odaklanma gücünüz de daha kuvvetli hale kavuşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir