Lütfü Savaş’tan kenti terk eden Hataylılara çağrı: Şehrimizin geleceği için oyumuzu Hatay’da kullanıp yuvamıza hep birlikte sahip çıkalım

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, deprem nedeniyle kenti terk etmek zorunda kalan Hataylılara, “14 Mayıs seçimlerinde Hatay’ın milletvekili sayısı aynı kalacak. Ancak ilimiz dışında kullandığınız oylar, oy kullandığınız yere sayılacak. Bizim yuvamız Hatay. Şehrimizin geleceği için oyumuzu Hatay’da kullanıp yuvamıza hep birlikte sahip çıkalım” çağrısı yaptı.

Lütfü Savaş, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kenti terk etmek zorunda Hataylılara çağrıda bulundu. Savaş, sosyal medya hesabında bugün yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Bu seçim, Hatay’ımız için tarihi önemde”

“Deprem afeti nedeniyle büyük kayıplarımız ve çok büyük acılarımız var ama her yeni günü yaraları sarma azmi ve kararlılığıyla karşılıyor, Atatürk’ün emaneti şehrimizi yeniden ayağa kaldırmak için dayanışma içinde durmadan çalışıyoruz. Şu an Hatay’dan ayrılmak zorunda kalan hemşerilerim; inanıyoruz ki bu ayrılış geçici, o yüzden şehrinizin geleceğinde söz sahibi sizlersiniz. 14 Mayıs’ta Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden biri yapılacak. Bu seçim, Hatay’ımız için de tarihi önemde.

“Bizim yuvamız Hatay, yuvamıza hep birlikte sahip çıkalım”

Hatay’ın Hataylılara ihtiyacı var, sizlere ihtiyacımız var. Yaşadığımız afet nedeniyle başka illere giden vatandaşlarımız, 17 Mart gecesine kadar bulunduğu ildeki adresine (yurt, otel, pansiyon gibi yerler dahil) kaydını aldırabilecek. 14 Mayıs seçimlerinde Hatay’ın milletvekili sayısı aynı kalacak. Ancak ilimiz dışında kullandığınız oylar, oy kullandığınız yere sayılacak. Bizim yuvamız Hatay. Şehrimizin geleceği için oyumuzu Hatay’da kullanıp yuvamıza hep birlikte sahip çıkalım. Hatay için oyum Hatay’a.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir