3 Uzman Açıkladı: Bu Gelişme, Bitcoin İçin Geri Çekilme Sinyali!

Bitcoin (BTC)’in 26 ayın en yüksek seviyesi olan 52.000 dolara yükselişi coşkuyla karşılandı. Ancak kutlama havası yakın zamanda yaşanan bir geri çekilme ile azaldı. Bu dalgalanma analistleri ikiye böldü. Zira bazıları yaklaşan bir düzeltme konusunda uyarı yapıyor. Ancak diğerleri uzun vadeli bir yükseliş vizyonuna tutunmakta. Kripto piyasasından gelen karışık sinyalleri daha derinlemesine inceleyelim.

Bitcoin için sırada neler var?

Swissblock analistleri, birkaç hafta içinde yaşanan %33’lük hızlı yükselişin sürdürülemez olduğunu belirterek ve “yakın bir geri çekilme” öngörerek alarm veriyor. Bu durum, Bitcoin’in 52.000 doların altına düşmesi ve Ethereum, XRP ve Cardano gibi büyük altcoinleri de beraberinde aşağı çekmesiyle mevcut fiyat hareketiyle uyumlu. Kısa vadeli bir düzeltme kaçınılmaz görünüyor, ancak bu panik için bir neden mi?

Tüm analistler yakın kıyamet anlatısına katılmıyor. 10x Research’ten Markus Thielen, güçlü likidite ve vadeli işlem sözleşmelerine yönelik artan talep nedeniyle BTC için 57.500 dolar fiyat hedefiyle karşı çıkıyor. Thielen, “Bitcoin bir sonraki direnç olarak 57.000’i hedefliyor gibi duruyor. BTC’nin önceki halving performansları göz önüne alındığında, başka bir ayağın daha yüksek olma ihtimali artıyor,” diye yazdı. Swissblock’un kendisi 47.500 doların altındaki herhangi bir geri çekilmenin bir alım fırsatı olabileceğini kabul ediyor.

FalconX analistleri: Şu anki koşullar farklı

FalconX analistlerinin de vurguladığı gibi, bu yükselişin altında yatan neden Ocak ayındaki ralli sırasında gözlemlenen “olağanüstü” işlem hacminden kaynaklanıyor. Tarihsel olarak, fiyat artışlarını takip eden düşük hacimlerin kriptoda yanlış kırılmalara işaret ettiği belirtilmekte. Ancak mevcut koşulların farklı bir tablo çizdiğini vurguluyorlar.

Altcoin arenası karmaşık

Geri çekilme Bitcoin’in sınırlarının ötesine uzanarak altcoin piyasasını karıştırıyor. Bir zamanlar 2.800 doları aşmanın ihtişamını yaşayan Ethereum, şimdi bu seviyenin altına indi. Binance Coin (BNB) fiyatı ise %0,47 değer kaybederek 359 dolara geriledi. XRP, Cardano ve Dogecoin de daha iyi durumda değil ve kendi paylarına düşen fiyat düşüşlerini yaşadılar. Ancak, bu kırmızı denizin ortasında BGB %30’luk şaşırtıcı bir artışla öne çıkıyor.

Solana fiyatı, 110 dolar seviyesinin altına düştü. Yani Solana fiyatı %3,12 oranında düştü ve 109,79 seviyesine geriledi. Bitcoin’in son dönemdeki geri çekilmesi şüphesiz piyasaya bir miktar belirsizlik enjekte etti. Ancak, bunu boğa koşusunun sonu olarak değerlendirmek erken olabilir. Kısa vadeli bir düzeltme olası olsa da, güçlü temeller ve teknik göstergeler daha parlak bir uzun vadeli görünüme işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x