Arda Güler’in Gürcistan’a attığı golün müthiş hikayesi

Arda Güler’in EURO 2024’te Gürcistan karşılaşmasında ceza sahası dışından attığı harika golün yankıları dünya basınına konu olmaya devam ediyor.

Arda’nın gol sırasında vuruş şekli tüm detaylarıyla analiz ediliyor.

Büyük beğeni toplayan bu tarihi golün arkasında ise müthiş bir hikaye yatıyor.

⚽GOOOOLLL!! ARDA GÜLEEEERRRR!!! ALTIN ÇOCUK!! MÜKEMMEL GOL!! BİR JENERİKLİK GOL DAHA!!! ÖNE GEÇTİK!! pic.twitter.com/48j2O8viBS

— TRT Spor (@trtspor) June 18, 2024

Pandemi sürecinde şut çalıştı

Genç oyuncu, Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde yaşanan pandemi sürecinde çalışmalarına ara vermedi.

Gözlerden uzak olarak Fenerbahçe Fikirtepe Tesisleri’nde altyapı hocaları ile birlikte idmanlarına devam etti.

O dönemde Gürcistan’a attığı golün bölgesinden şut çalışmaları yapan genç yetenek, vuruşunun mükemmel olması için yüzlerce denemede bulundu.

“Çok çalışıyorum” demişti

Yaptığı her idman sonrası Arda Güler, bu şut denemelerine devam etti. Başarılı oyuncu bu alışkanlığını geçtiğimiz sezon gittiği Real Madrid’de de devam ettiriyor.

19 yaşındaki Arda Güler, Gürcistan maçından sonra golü ile ilgili sorulan sorulara, “İdman sonlarında da bu vuruşu çok çalışıyorum. Buralardan şuta çok çalışıyorum. Maçta da böyle gol attığım için çok mutlu oldum.” ifadelerini kullanarak yanıt vermişti.

“Ne olur hocam bir frikik daha atayım” derdi”

Arda Güler’in Gençlerbirliği’ndeki altyapı hocalarından İlker Dalçiçek de genç oyuncunun çalışma hırsı ile ilgili şunları söyledi:

Arda Güler 2005’liydi. Benim takımım 2004’lüydü. Hiç tereddüt etmeden bir yaş büyük takımda oynattım. Beştepe’de idmanlar saat 19.00 civarında bitiyordu. Bu gibi havalarda yapılan idmandan sonra Arda Güler , ‘Ne olur hocam bir frikik, bir penaltı daha atayım’ diyordu. İdmanlar saat 20.00’de bitiyordu. Oynama isteği, enerjisi, arkadaşlarıyla olan motivasyonu süperdi. Saha içinde resmen bir koordinatördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x