Barış Yarkadaş: Meral Akşener, Ümit Özdağ ile Kılıçdaroğlu arasındaki o protokolün içeriğini biliyormuş!

Eski CHP Milletvekili ve TV100 yazarı Barış Yarkadaş, İyi PARTİ’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker’in, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan protokolü İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de bildiğini aktardı. 

Yarkadaş, TV100’deki köşesinde konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: 

“Hatırlayacağınız üzere protokolün ortaya çıkması siyasette tam bir deprem etkisi yarattı. Millet İttifakı’nın tüm genel başkanları “Bizim haberimiz yoktu” diyerek işin içinden sıyrıldı. Oysa ki; hepsinin haberi vardı. Zira Akşener, 14 Mayıs ile 28 Mayıs arasındaki sürede TV kameralarına “İttifak görüşmeleri için sayın Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdik” demişti.

Aynı Akşener, Zafer Partisi ile yapılan protokol açığa çıkınca bu kez ağız değiştirdi ve “Bizim haberimiz yoktu” dedi. Partisinin tüm yetkili isimleri de aynı söylemi dile getirdi.

Oysa ki; bu da doğru değilmiş!

Akşener’in bu protokolün içeriğinden “bal gibi’’ haberi varmış…

Geride bıraktığımız günlerde İYİ PARTİ’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker ile sohbet ederken laf lafı açtı ve konu partisinden istifa etmesine geldi.

Beker, “Ben aslında 14 Mayıs’tan sonra istifa edecektim. Henüz vekil rozetimi bile takmamıştım, yemin de etmemiştim. İstifamı Sayın Akşener engelledi” dedi.

Beker’in sözleri üzerine “Nasıl yani? Neden istifa edecektiniz ki?” diye sorduğumda şu cevabı aldım:

“14 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turu ile milletvekilliği seçimi yapıldı. Biz milletvekili seçildik. Kemal Bey ise ikinci tura kaldı. Kemal Bey o sırada Zafer Partisi ile bir protokol imzaladı. Ben o protokolün içeriğini öğrenince istifa etme kararı aldım. Çünkü Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bize olmadık sözler söylemiş, partimizi FETÖ’cülükle suçlamıştı. Buna rağmen Kemal Bey’in yaptığı protokolü öğrenince tepki göstermek için istifa kararı aldım.”

Beker, tarihi önemde olan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Protokole ilişkin maddeleri öğrenince basın toplantısı yapmak için karar aldım. Hatta Anadolu Ajansı günlük gündem maddelerinde benim basın toplantısı yapacağını abonelerine geçti. Ancak Meral Hanım hangi gerekçeyle istifa edeceğimi öğrenince beni aradı ve ‘Seçim bitene kadar istifa etmemeni rica ediyorum’ dedi. Bunun üzerine istifa etmedim.”

Beker’e “O halde Meral Hanım, Kemal Bey’in Ümit Özdağ ile yaptığı protokolden haberdardı… Kamuoyuna haberinin olmadığını söylüyordu…’’ dedim. Beker, “Evet biliyordu, benim istifamın gerekçesini bildiğine göre, protokolden ve içeriğinden habersiz olması mümkün mü?” cevabını verdi.

Ne demişler; “gerçeklerin mutlaka ortaya çıkma gibi bir huyu vardır…”

TIKLAYIN – Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu ile imzaladıkları protokolü açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x